Servery, operační systémy, instalace a konfigurace

Pro instalace používáme především Linuxový serverový systém Ubuntu server a pro Unixové řešení skvělý serverový systém FreeBSD a pro produkty Novell pak SUSE Linux Enterprise Server - SLES (komerční software). Není však problém na přání zákazníka nainstalovat jakýkoliv derivát a distribuci unixového nebo linuxového systému.

Námi preferované operační systémy patří v zajištění běhu internetových služeb mezi světovou špičku a tyto serverové systémy pro síťové užití preferuje mnoho předních firem jako např. IBM nebo Oracle a na páteřních sítích zajišťujících světový provoz internetové sítě jsou takřka pravidlem.

I přes svoji nespornou kvalitu a spolehlivost jsou tyto operační systémy i většina software dostupné i pro komerční sektor zdarma  (ze zde zmíněných vyjma SLES) a zákazník platí jen náklady spojené s jeho instalací a konfigurací případně servisními službami.

Instalace

Instalaci vybraného operačního systému provedeme dle přání zákazníka, buď na jeho vlastní hardware nebo na virtuální nebo dedikovanný server.

Součástí instalace je i naistalování vybraných služeb. Pro malou firmu typicky:

softwareslužbapoužití
Apachewebový serverprezentave internetových stránek
Postfixpoštovní službypřijímání a odesílání emailů
roundcubepoštovní klientpřístup k poště přes webové rozhraní
Caronteantispamspemový filtr pro poštovní služby
ClamAVantivirová ochranakontrola virů v poštovních zprávách a uložených souborech
LDAPuživatelská databázespráva zaměstnanců (uživatelů) firmy
webminspráva služebwebové ovládání serveru a služeb
Sambaslužby přístupu a sdílenísdílení souborů a prostoru pro počítače s Windows
iptablesfirewallnastavení bezpečnostních pravidel
squidproxy serverřízený přístup k internetu

Rádi Vám pomůžeme s výběrem vhodného software pro zamýšlený typ instalovaného zařízení a s výběrem nejvhodnějšího serverového řešení pro Váš záměr.

Konfigurace

Základní konfigurace naistalovaného systému a služeb se provádí při samotné instalaci před předáním zákazníkovi. Kromě této konfigurace je možné operační systém a služby konfigurovat pro specifické chování dle potřeb a přání zákazníka.

Kromě již zmíněných typů konfigurace nabízíme i rekonfigurace a reinstalace stávajícich systémů.

 
©2009-2015  INTERNETOVÉ SLUŽBY